تعمیر ، نصب و نگهداری دوربین مداربسته در همداندوربین مداربسته

دوربین مداربسته چیست؟

(CCTV) دوربین مداربسته سیستمی است که تمام عناصر آن از دوربین گرفته تا دستگاه های ضبط،‌ به طور مستقیم به هم متصل می شوند.. از زمان توسعه آن در سال 1942، دوربین مدار بسته دچار تغییرات شدیدی شده است. درحالی که روزی روزگاری، این فناوری فقط برای مشاهده تصاویر زنده قابل استفاده بود، به سرعت به یک سیستم ضبط تبدیل شد که به کاربران امکان مشاهده و حفظ داده ها را می داد. همین موضوع آن را به آخرین فناوری امنیتی تبدیل کرد. امروزه صاحبان املاک در همه جا از فناوری دوربین مدار بسته برای ساختن دوربین های امنیتی ساده و جامع برای ایمنی و آرامش خود استفاده می کنند.

 

دوربین مداربسته برای چه مواردی استفاده می شود؟

 

امنیت خانه

خانه هایی که دارای دوربین امنیتی هستند بسیار کمتر از خانه های بدون دوربین احتمال سرقت یا خرابکاری خواهند داشت. اگرچه دوربین های امنیتی هیچ کاری برای جلوگیری از وقوع جرم انجام نمی دهند، اما امروزه صاحبان خانه از آنها برای جلوگیری از تجاوز جنایتکاران و حفظ امنیت خانواده های خود استفاده می کنند.

 

“دوربین پرستار بچه” یکی دیگر از کاربردهای مسکونی برای فناوری دوربین مدار بسته است. ضبط دوربین­ های پرستاری برای کسانی که در مورد نحوه گذراندن وقت کارکنان خانه خود کنجکاو هستند، گزینه خوبی است. همچنین والدینی که از پرستار بچه استفاده می کنند.

 

نظارت تجاری

بانک ها، دفاتر، موزه ها، رستوران ها، فروشگاه های کوچک و بزرگ و ….. که  در معرض جرم قرار دارند، از دوربین استفاده می کنند زیرا اکثر آنها همیشه پول نقد در دست دارند. برای محافظت مالی، صاحبان مشاغل به طور استراتژیک دوربین های امنیتی را در رجیسترها، دفاتر پشتی، نزدیک گاوصندوق ها و ورودی ها قرار می­دهند، همینطور فروشگاه ها در طبقه فروش .. درست مانند دوربین پرستار بچه ها، مشاغل نیز از دوربین های امنیتی برای نظارت بر کارکنان خود استفاده می کنند.

 

نظارت بر ترافیک

سازمان های اجرای قانون از دوربین های امنیتی برای نظارت بر تردد در تقاطع ها و جاده های شلوغ استفاده می کنند. دوربین ها به نیروهای انتظامی اجازه می دهد رانندگانی که چراغ قرمز را نادیده می گیرند، با سرعت حرکت می کنند یا با بی احتیاطی رانندگی می کنند، شناسایی کرده و برای جلوگیری از وقوع جرم شدیدتر، آنها را مجازات کنند.

 

فناوری دوربین مداربسته چگونه کار می کند؟

دو نوع سیستم امنیتی دوربین مدار بسته وجود دارد: آنالوگ و دیجیتال

 

سیستم های امنیتی آنالوگ:

سیستم های نظارت آنالوگ با اتصال دوربین آنالوگ استاندارد به دستگاه ضبط ویدئو دیجیتال  DVR از طریق کابل های انتقال کار می کنند. دستگاه DVR فیلم را از دوربین دریافت می کند، فشرده می کند و سپس آن را برای مشاهده زنده یا مشاهده بعدی بر روی هارد ذخیره می­کند. این تنظیم همچنین این امکان را دارند که شما بتوانید ویدیو را از طریق اینترنت مشاهده کنید. وظیفه کنترل تمام قابلیت های داخلی دوربین از جمله تشخیص حرکت، برنامه، اعلان ها، ورودی های زنگ هشدار و موارد دیگر را بر عهده دارد.

 

سیستم های امنیتی دیجیتال:

سیستم های IP گزینه گرانتری هستند. در پیکربندی IP ، دوربین مسئولیت DVR را بر عهده می گیرد، از جمله فشرده سازی، تبدیل و پخش فیلم از طریق اتصال به اینترنت. با این تنظیم، DVR لازم نیست بلکه می توان فیلم را مستقیماً در رایانه شخصی یا NVR  پخش کرد.

 

انواع سیستم های موجود:

چندین سیستم دوربین مدار بسته مختلف برای عموم در دسترس است، اما هر کدام در یکی از سه دسته زیر قرار می گیرند:

 

 • سیستم های دارای قابلیت ضبط، که شامل ضبط کننده های ویدئویی است که امکان حفظ داده ها و امکان نظارت بر فیلم ها را فراهم می کند. DVR را می توان به این سیستم برای ذخیره سازی بیشتر و بازیابی یا انتقال ویدئو اضافه کرد.
 • سیستم های دوربین مدار بسته ساده، که شامل یک دوربین متصل به یک مانیتور توسط کابل کواکس است. در یک سیستم ساده، دوربینها قدرت خود را از مانیتور دریافت می کنند.
 • سیستم های مداربسته مجهز به شبکه اصلی، که به همان ترتیب ساده کار می کنند، مگر اینکه به جای اینکه دوربین قدرت خود را از مانیتور بگیرد، هر دو دوربین و مانیتور به طور جداگانه از طریق منبع تغذیه، تغذیه می شوند. این نوع تنظیمات مقیاس پذیری بیشتری را امکان پذیر می کند، زیرا افزودن دوربین های بیشتر به سیستم بدون نگرانی از کمبود برق آسان تر است.

 

چرا از فناوری دوربین مداربسته استفاده کنیم؟

فناوری دوربین های مداربسته صنعت نظارت تصویری را ایجاد کرده که راه حلی ایمن را برای صاحبان املاک ، مجریان قانون و صاحبان مشاغل در همه جا به وجود آورده است. با افزایش و تغییر نیازهای مصرف کنندگان، صنعت نیز محصولات بهتری با عملکرد و قابلیت اطمینان بهتر ارائه می دهد. با وجود سیستم های موجود در همه قیمت و با ارائه سطوح مختلف امنیت، این فناوری یکی از قابل دسترس ترین فناوری های پیشگیری از ضرر و نظارت بر ایمنی موجود در بازار امروز است.

 

چه نوع دوربین بخرم؟

بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که دوربین مناسب را انتخاب کرده اید، زیرا بسته به محل قرارگیری آنها و کاربرد اصلی آنها، باید یک دوربین مناسب برای نیازهای خود بیابید.

 

3 فاکتور که باید در نظر بگیرید:

 

1.لنز درست

لنز درست موجب می شود که شما تصویری با کیفیت دریافت کنید. انتخاب لنز مناسب به دوربین شما اجازه می دهد تا فوکوس کند و نور کافی را به سنسور دوربین وارد کند و به شما در خواندن پلاک های ثبت و تشخیص چهره و غیره کمک کند. لنز زوم می تواند اطلاعات بیشتری را در اختیار مشتریان قرار دهد زیرا زوم اپتیکال می­تواند نور را با رسیدن به سنسور تنظیم کرده و انعطاف پذیری و تصاویر را افزایش دهد.

 

2.سنسور صحیح

هنگام یافتن سنسور مناسب به دو نکته توجه کنید: نوع و اندازه.

 

3.وضوح خروجی

هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد، تصویر بهتر است.

 

آیا مکان نصب دوربین های مداربسته من باید محرمانه باشند؟

نشانه ای از دوربین های مدار بسته می تواند به هر رهگذری هشدار دهد که این محل مجهز به دوربین است و این مانع بزرگی برای سرقت و جنایت است.

 

در داخل و خارج از منزل از چه دوربینی استفاده کنم؟

نحوه نصب و استقرار دوربین های خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در بهترین مکان قرار گرفته اند و به خوبی محافظت می شوند. به طور مثال نسبت به استحکام آن و مقاومت آب و هوایی آن برای نصب در خارج از محل مطمئن شوید و اگر قرار است داخل خانه قرار گیرد، مطمئن شوید که در معرض چربی یا بخار آشپزخانه نیست.

 

آیا وضوح تصویر مهم است؟

وضوح دوربین مداربسته ای که انتخاب می کنید باید منعکس کننده چشم انداز باشد تا یک تصویر واضح و مفید ارائه دهد. با این حال، اگر دوربین در یک اتاق کوچک قرار دارد، نیازی به وضوح بالا نیست.

 

انواع دوربین مداربسته

 

 • دام

این نوع دوربین گنبدی شکل است و بیشتر برای مکان های بسته مورد استفاده قرار می­گیرد.

 

شاخص های برتری دوربین مداربسته دام:

 • زاویه گسترده
 • عدم جلب توجه
 • مشخص نبودن جهت
 • مقاوم به گرد و خاک
 • طراحی زیبا
 • طول عمر بیشتر

 

 • اسپید دام

دوربین مداربسته اسپید دام امکان چرخش سیصد و شصت درجه داشته و زاویه دید بیشتری را در بر می گیرد.

 

 • بولت

دوربین هایی استوانه ای شکل که به دلیل قدرت زوم و دید بالا بیشتر برای فواصل طولانی به کاربرده می شوند.

 

 • C-Mount

این دوربین دارای لنز های بسیار قوی با برد زیاد است.

 

 • روز و شب

همانطور که از نام آن بر می آید با این دوربین می تواند هم روز و  هم شب به ثبت تصاویر پرداخت.

 

 • دید در شب یا فرو سرخ
 • شبکه ای و IP
 • بی سیم
 • کیفیت HD
 • گردان یا PTZ
 • چشم ماهی یا fish eye
 • پین هول
 • حرارتی یا ترمال
 • ایندور و اوتدور
 • لنز فیکس
 • لنز وریفوکال
 • AL یا هوش مصنوعی

 

 

قیمت دوربین مداربسته و تعمیر آن

با توجه به تنوع و گوناگونی دوربین های مداربسته در بازار و تغییر نرخ مداوم،‌ لطفا جهت دریافت قیمت و تعرفه تعمیر دوربین مداربسته با مشاورین مجرب مجموعه گرین­کو تماس بگیرید.

 

تعمیرات تخصصی انواع دوربین های مدار بسته گرین­کو

با افزایش روز افزون استفاده از انواع دوربین های مداربسته نیاز به تعمیر این دوربین ها امری ضروری است. مجموعه گرین­کو  با بیش از 10 سال سابقه کار در این زمینه و با بکارگیری تکنسین های مجرب توانسته خدماتی امن و حرفه ای را برای تعمیر دوربین های مداربسته، به شما عزیزان ارائه کند.

ساکنین محترم همدان  شما می­توانید در صورت نیاز به تعمیر و نصب انواع دوربین های مداربسته، به صورت شبانه روزی ‌با شماره تماس 66363169 – 021 با ما در ارتباط باشید.

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *