دوربین مدار بسته خودرو

استفاده از سیستم‌های نظارتی مدار بسته (دوربین مدار بسته خودرو) در بین وسایل نقلی ...

3

دوربین مدار بسته خودرو

دوربین مدار بسته خودرو

ژانویه 8, 2022 - 1:52 ب.ظ

دوربین مدار بسته خودرو

استفاده از سیستم‌های نظارتی مدار بسته (دوربین مدار بسته خودرو) در بین وسایل نقلیه عمومی و خصوصی در حال فراگیر شدن است.

وجود دوربین مدار بسته خودرو در سیستم حمل و نقل، می‌تواند امنیت آن‌ها و همچنین مسافران را تا حد زیادی تامین کند. گاهی اتفاقات ناخوشایندی رخ می‌دهد که وجود سیستمی برای ثبت و ضبط آن‌ها کمک بزرگی به حل مسائل می‌کند.

برای مثال می‌توانید زمانی را در نظر بگیرید که در خودروی خود در حال رانندگی هستید و در عین عمل به تمامی قوانین رانندگی، ناگهان با ماشین دیگری که در خلاف جهت رانندگی می‌کند تصادف می‌کنید. در این حین راننده خودروی دیگر از صحنه تصادف فرار کرده و شما نتوانسته‌اید که شماره پلاک آن را به خاطر بسپارید. در چنین موقعیت‌هایی وجود دوربین مدار بسته خودرو برای ثبت وقایع می‌تواند کمک بزرگی باشد.

دوربین مدار بسته خودرو، دوربینی است که به کاربر این قابلیت را می‌دهد تا روی خودروی خود یک سیستم نظارتی مستقل داشته باشد. این نوع دوربین‌های مدار بسته که به آن‌ها mobile cameras گفته می‌شود، برای افزایش ایمنی در برخی از کسب و کارها مانند سیستم حمل و نقل عمومی، سرویس مدارس و … بسیار مناسب هستند.

راهکارهای نصب

نصب در کابین خودرو

نصب یک دوربین مدار بسته کوچک مخفی در داخل خودرو، روش امن‌تری است چرا که خارج از دسترس افراد خرابکار است. همچنین نصب آن ساده‌تر است.

استفاده از این روش باعث می‌شود که فرد خرابکار اساسا از وجود دوربین باخبر نشود. ساده‌ترین راه برای پیاده سازی این سیستم امنیتی، استفاده از دستگاه ضبط کننده‌ای است که با باتری کار می‌کند و اغلب از یک کارت MicroSD برای ضبط تصاویر استفاده می‌کند. همچنین می‌توانید از سیستم برق خودرو نیز برای تامین انرژی مورد نیاز دوربین‌ها، دستگاه ضبط و … استفاده کنید.

اما یک مشکل عمده در این روش وجود دارد و آن هم این است که نصب دوربین‌های مدار بسته داخل خودرو باعث می‌شود تا نتوانید از دوربین‌های دید در شب استفاده کنید. زیرا نور مادون قرمز IR دوربین مداربسته به شیشه برخورد کرده و به داخل منعکس می‌شود. بنابراین تصاویر به دست آمده در شب از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهند بود.

 

نصب در فضای خارجی

برای بهره‌مندی از بهترین پوشش تصویر بهتر است دوربین را در فضای خارجی و بر روی وسیله نقلیه نصب نمود. از آنجایی که دیگر مشکل نور IR مانند روش اول را ندارید، می‌توانید از دوربین‌های دید در شب نیز استفاده کنید و حتی در شب نیز تصاویر با کیفیتی داشته باشید.

 

 

دوربین مداربسته خودرو در سیستم حمل و نقل عمومی

حفظ ایمنی در سیستم‌های حمل و نقل عمومی بسیار ضروری است به ویژه اگر موضوع پاسخگویی سریع و مناسب به حوادث عمدی و یا غیر مترقبه در بین باشد.

علاوه بر این، تامین امنیت مسافران و متعلقات آن‌ها، نیازمند یک سیستم مدیریت مرکزی برای حفاظت از آن‌ها است. برای این سیستم‌های حمل و نقل می‌توان از هر دو نوع دوربین مداربسته HDTVI و تحت شبکه استفاده نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *